System ofensywny HALNY™

Jest to system kierowania bezzałogowymi platformami naziemnymi typu kamikadze. Umożliwia precyzyjny atak na wykryte cele za pomocą lekkich platform UGV. System posiada automatyczny Mission Planer do przeprowadzania scenariuszy bojowych. Sama platforma posiada także system wizyjny, który umożliwia po zbliżeniu się do obiektu docelowego zdetonowanie ładunku kumulacyjnego dużego kalibru z bliskiej odległości.

Dużą zaletą jest możliwość szybkiej reakcji po wykryciu celu, szczególnie takie cele, które przebywają w polu rażenia przez ograniczony czas (np. przemieszczająca się konwoje pojazdów, wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych czy innych wozów bojowych) w terenie.

Halny Kamikadze opiera się na czterokołowej platformie o niskim prześwicie – aby wjeżdżać pod samochody, wozy bojowe, wyrzutnie rakietowe. Jego przedział ładunkowy mieści dowolny ładunek wybuchowy o wadze do 20 kg. Może służyć jako dowolny np. nośnik kierunkowych min przeciwpiechotnych oraz innych głowic ofensywnych. Detonacja platformy może zostać wywołana także zdalnie przez operatora. Halny kamikadze posiada wysoki współczynnik kamuflażu ze względu na małe wymiary, co czyni ją idealną do niespodziewanych ataków i zasadzek na wroga.

Dużą zaletą naszego robota jest współczynnik kosztowy, który jest wiele niższy niż potencjalnie zniszczony sprzęt wroga. Roboty kamikadze mogą być teraz produkowany masowo tak tanio, że detonowanie ich z bezpiecznej odległości o wrogie cele ma duży i wymierny sens ekonomiczny.
Bezpośrednie uderzenie platformą kamikadze wymaga jedynie wyznaczenie nawigacji przez operatora za pomocą systemu wizyjnego lub automatycznego.
Nowy rodzaj samo niszczących się robotów, zaprojektowany jest tylko do jednej misji. Misji która jest wykonana przez robota a nie żołnierza.