OSCAR™ to system szkoleniowy, który wykorzystuje technologię robotyczną do symulacji ruchomych celów dla żołnierzy/funkcjonariuszy do treningu strzeleckiego w krótkim i dalekim dystansie. Ten rodzaj szkolenia pozwala żołnierzom poprawić ich celność i czas reakcji w rzeczywistych scenariuszach, ponieważ cele mogą poruszać się w różnych kierunkach i prędkościach.

System ma również możliwość symulacji strzałów, eksplozji i światła, aby zapewnić bardziej realistyczne wrażenia podczas szkolenia. 

Najważniejszą rzeczą w treningu strzeleckim z ruchomymi celami zrobotyzowanymi jest umiejętność szybkiego i dokładnego namierzania i zaatakowania celu, gdy ten jest w ruchu. Wymaga to połączenia odpowiedniej techniki, takiej jak odpowiednia postawa i kontrola spustu, a także umiejętności szybkiego namierzenia celu i oddania celnych strzałów w ruchu.

Ogólnie rzecz biorąc, zastosowanie zrobotyzowanych systemów celowniczych może zwiększyć efektywność szkolenia i przyspieszyć oraz poprawić gotowość żołnierzy do walki.

System wymusza inny niestandardowy sposób strzelania do celów, które nie są już tylko nieruchomą tarczą. To nowa jakość szkoleń taktycznych o znacznie zwiększonej dynamice treningu oraz innowacyjna metodyka nauczania skierowana głównie do służb mundurowych. Wszechstronność i zastosowanie użycia systemu OSCAR™ (Robotic Target System™) ogranicza jedynie wyobraźnia instruktora przenosząc szkolenie na wyższy i całkiem nowy poziom zaawansowania. Scenariusze i procedury, które do tej pory zarezerwowane były wyłącznie dla amunicji ćwiczebnej stały się dostępne podczas strzelania amunicją bojową.

Celem każdego szkolenia jest stworzenie jak najbardziej rzeczywistej sytuacji, z którą spotka się strzelec w przyszłości. Dziś najpopularniejszą formą treningu jest trening głównie z celami stacjonarnymi oraz poruszającymi się tylko od lewej do prawej. Sednem naszych badań jest koncepcja, że ​​strzelanie w coś, co może poruszać się nieprzewidywalnie i nieliniowo – jak człowiek – jest bardziej skuteczne niż walka z celem statycznym lub o ograniczonym ruchu. W rzeczywistości napastnicy w różnych sytuacjach nie stoją w miejscu. Zachowanie napastnika oraz osób postronnych jest nieliniowe z uwagi na możliwy ciągły ruch w dowolnym kierunku. Dlatego też niezwykle ważne jest szkolenie strzelców także w zakresie obserwacji otoczenia celu. Mobilny cel strzelecki ROBOTIC TARGET™ daje możliwość stworzenia realistycznych scenariuszy.

2WD_spec
2WD_spec
4WD_spec
ROBOTIC TARGET™ 2WDROBOTIC TARGET™ 4WD
Napęd2 koła4 koła
Moc600 W1200 W
ZasilanieAkumulator 14Ah AGM 24VAkumulator 40Ah Li-ion 38V
Czas pracy3-4 godziny2-4 godziny
Waga40 kg65 kg
Prędkośćmax do 15km/hmax do 15km/h
Obrót 360°TAKTAK
Sterowanie zdalnekontroler radiowy 2.4 GHzkontroler radiowy 2.4 GHz
Zasięgdo 200m w otwartym tereniedo 600m w otwartym terenie
Osłona antyrykoszetowaopcjonalnie-
Osłona balistyczna Hardox®-TAK

Aby sprostać najwyższym wymaganiom chcemy, aby nasz system podlegał ciągłej modernizacji. W tym celu przyjęliśmy strategię, polegającą na nieustannym zbieraniu wniosków i doświadczeń od użytkowników tak aby jeszcze lepiej służył wszystkim w podnoszeniu swoich umiejętności oraz nabywaniu doświadczenia niezbędnego w codziennej służbie. To właśnie Wasze opinie i sugestie cenimy najbardziej, ponieważ wyznaczają właściwy kierunek w dążeniu do zamierzonego celu.