Sniper Extreme 2022

Siedemdziesięciu strzelców wyborowych z całej Europy przez dwa dni rywalizowało na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce o tytuł najlepszego strzelca. Zawody oprócz wymiaru sportowego miały również charytatywny cel. Dochód z zawodów „Sniper Extreme 22” zostanie przeznaczony na leczenie 11-letniego Pawełka Mackuna, syna żołnierza uczestnika misji zagranicznych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wiceprezes Rady Ministrów Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Jak mówią sami zawodnicy Sniper Extreme to zmaganie z naturą i własnymi słabościami. Dwie doby w ekstremalnie trudnych warunkach, strzelania, pętla taktyczna, rywalizacja w szczytnym celu.

Trzecia edycja zawodów charytatywnych SNIPER EXTREME odbyła się w dniach 25-26.11.2022r i przyniosła wiele emocji i wrażeń .Impreza zgromadziła nie tylko pasjonatów strzelania, ale także osoby chętne do pomocy potrzebującym.

Dzięki Fundacji Sprzymierzeni z GROM mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych mobilnych celów Robotic Target 4WD w trudnym terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.

Zawody SNIPER EXTREME są organizowane przy udziale przyjaciół Fundacji Sprzymierzeni z GROM, żołnierzy w służbie czynnej, weteranów wojsk specjalnych, oraz utytułowanych zawodników wielu dyscyplin sportowych. Całość poprowadzili doświadczeni instruktorzy strzelectwa, weterani Wojsk Specjalnych, funkcjonariusze pododdziałów AT, instruktorzy SERE i cywilnego SURVIVALU, ratownicy medyczni. Wszystko po to by jak najbardziej urealnić całość zawodów do zadań i misji, które zostały zaprojektowane z wykorzystaniem terenu

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, co jest dowodem na to, że ludzie chętnie angażują się w działania charytatywne i są gotowi poświęcać swój czas i energię dla dobra innych. Zawody Sniper Extreme były świetną okazją do tego, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zdobyć nie tylko nowe umiejętności, ale również satysfakcję z pomocy potrzebującym.

Trzecia edycja zawodów charytatywnych Sniper Extreme z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim jej uczestnikom.